سلام . خسته نباشید .

امروز آموزش نصب phpnuke و wordpress و امثال اینها را اینجا مینویسم !

برای نصب ۳ راه وجود دارد :

۱- نصب اتوماتیک .

۲- نصب نیمه اتوماتیک . ( Copy و extract کردن فیلها در سرور )

۳- نصب دستی . ( ساخت sql و دیتابیس . copy اطلاعات در آن و تنظیمات Config.php که برای wordpress wp-config.php است )

نصب اتوماتیک :

در این روش شما نیاز به هیچ نوع کار خاصی ندارید . وارد cpanel سایتخود شده و در Fantastico یا چیز مشابه آن که برای نصب برنامه در آنجا وجوددارد . برنامه مورد نظر( wordpress یا phpnuke ) را انتخاب . بعد مسیر نسبو user و pass مدیر را انتخاب میکنید و کار تمام است !

نصب نیمه اتوماتیک :

برای این کار ابتدا به سایت http://wordpress.org و یا http://phpnuke.cogرفته و جدید ترین ورژن برنامه مورد نظر جود را از آنجا دانلود نماید ! (این فایل ها اغلب به صورت zip ta tarzip و مشابه آنها هستند .

در مرحله بعد شما میبایست این فایل را در سرور هاست خود کپی نمایید (یا با برنامه هایی نظیر cuteftp و یا به صورت دستی از کنترل پنل سایتتاندر قسمت file manager )

حال فایل کپی شده را Extract کنید !

به این نیاز دارید که Database SQL خود را آماده کنید ! یعنی databaseجدیدی بسازید و برای آن User ای اضافه نمایید . اینکار با رفتن به controlpanel سایتتان و در قسمت SQL امکان پذیر است . ( MySQL )

تقریبا کار تمام است ! به قسمت install در wordpress یا phpnuke خودبروید و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید . ( معمولا فولدر your site.com /install  برای اینکار در نظر گرفته شده ! یا فایلی به نامinstall.php و امثال آنها )

نکته : اگر در مرحله آخر دچار مشکل شدید ! شاید نیاز است از قبلdatabase خود را بسازید , و برای آن user و pass معین نمایید ! اینکار درقسمت نصب دستی کامل توضیح داده میشود !

نصب دستی :

در این مورد تمامی مراحل نصب به عهده شماست .

ابتدا مرحله ۲ را تا قبل از قسمت آخرش انجام دهید.

حال به cpanel سایت خود رفته و وارد قسمت QSL Database شوید .

در اینجا 1 database برای خود بسازید . سپس یک user برای آن ساخته و بهآن اضافه نماید . ( دقت کنید تمام قابلت های موجود در database را به userبدهید )

حال میبایست فایل config.php و یا در wordpress wp-config.php را edit نمایید !

برای اینکار آن را با Editor مناسب و یا با Editor  کنترل پنل سایتتانباز کرده . و در قسمت  Database User Pass اطلاعاتی را که خودتان ساختهاید وارد نماید ! معمولا نیازی به تغییر سرور نیست و در اکثر آنهاlocalhost میباشد . اما اگر با مشکلی برخوردید آن را هم چک کنید

فایل config خود را save و جایگزین فایل قبلی کنید .

حال کار به پایان رسیده است . به صفحه اول سایت خود وارد شده و تنظیمات مربوت به مدیر سایت را انجام دهید .

( برای wordpress yoursite .com /wp-admin.php و برای phpnuke yoursite .com/admin.php میباشد.

روز خوبی داشته باشید , محمد رضا دومیری گنجی .